Panasonic ECE-A1EN471U
Cap Aluminum 470uF 25V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 430mA 2000h 85°C Bulk
Production
价格与库存
数据表和文档
Panasonic
Datasheet3 页10 年前
element14 APAC
JRH Electronics
TME
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-9.85%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
Stock
28,522
Authorized Distributors
6
Capacitance
470 µF
470 µF
470 µF
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
430 mA
540 mA
540 mA
Height - Seated (Max)
19.9898 mm
21.9964 mm
21.9964 mm
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
PanasonicEEUFC1E471L
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 560uF
KYOCERA AVXUVR1E471MPD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 25V 470muF 卤20% 0.394Dia 10.00mm
United Chemi-ConESMG250ELL471MJC5S
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 470UF, 25V, 20%, RADIAL
NichiconURS1E471MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR URS 25V 470muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
NichiconUVK1E471MPD
Cap Aluminum Lytic 470uF 25V 20% (10 X 12.5mm) Radial 5mm 550mA 2000h 85C Bulk
United Chemi-ConEKMQ250ELL471MJC5S
470uF 25V ±20% 380mA@120Hz Plugin,D10xL12.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
描述
Panasonic ECEA1EN471U - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
Cap Aluminum 470uF 25V 20% Aluminum Cylindrical Can 5mm 430mA 2000 hr 85°C Bag
Avnet Japan
Aluminum Electrolytic Capacitor, Non-polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitors, 470uF, 25V, -40 to 85¡C
Panasonic SCT
ECE-SU (Bi-Polar) Series 25 V 470 uF Ø 12.5 x 20 mm LS=5 mm 85°C Electrolytic