Panasonic ECE-A1EN220XB
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR SU 25V 22muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
数据表和文档
Master Electronics
Datasheet10 页10 年前
Future Electronics
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
+12.36%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
22 µF
22 µF
22 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
60 mA
60 mA
60 mA
Height - Seated (Max)
11.9888 mm
10.9982 mm
10.9982 mm
相关零件
PanasonicECA-1EM220
Cap Aluminum 22uF 25V 20% Aluminum Cylindrical Can 2000 hr 85°C Bag
PanasonicECA-1EM220I
Cap Aluminum Lytic 22uF 25V 20% Radial 2000h 85C Automotive Ammo
PanasonicECA-1EM220B
Cap Aluminum Lytic 22uF 25V 20% Radial 2000h 85°C Ammo Pack
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UKL 25V 22muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
UKA Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.197Dia 5.00mm ±20% 22muF 25V
NichiconUVP1E220MED
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVP 25V 22muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
描述
Cap Aluminum Lytic 22uF 25V 20% (5 X 11mm) Radial 5mm 0.06A 2000h 85C Ammo Automotive AEC-Q200
Al Lytic Cap, Bi-Polar Su Series, 85C Rohs Compliant: Yes |Panasonic ECE-A1EN220XB
CAP ALUM 22UF 20% 25V RADIAL TH
ECE Series 25 V 22 UF Ammo 5mm Lead Space