Panasonic ECE-A1EKS330B
Al Lytic Cap, Radial Ks Series, 85C Rohs Compliant: Yes |Panasonic ECE-A1EKS330B
数据表和文档
Master Electronics
Datasheet9 页10 年前
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.26%
备用零件
Price @ 1000
Stock
10,484
Authorized Distributors
5
Capacitance
33 µF
33 µF
33 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
1000 hours
1000 hours
Ripple Current
65 mA
65 mA
65 mA
Height - Seated (Max)
5.9944 mm
5.0038 mm
5.0038 mm
相关零件
PanasonicECE-A1EKA330
Cap Aluminum 33uF 25V 20% (6.3 X 7mm) Radial 2.5mm 65mA 1000h 85°C Bulk
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF
PanasonicEEAGA1E330
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR GA 25V 33muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
PanasonicEEA-GA1E330H
Cap Aluminum Lytic 33uF 25V 20% (6.3 X 7mm) Radial 2.5mm 75mA 1000h 105°C Ammo Pack
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 33UF, 25V, 20%, RADIAL
33uF 25V ±20% 54mA@120Hz Plugin,D6.3xL5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
描述
Al Lytic Cap, Radial KS Series, 85C25VDC,33uF,6.3x
CAP ALUM 33UF 20% 25V RADIAL TH