Panasonic ECE-A1AN221U
Cap Aluminum 220uF 10V 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 200mA 2000h 85°C Bulk
Production
价格与库存
数据表和文档
Panasonic
Datasheet3 页10 年前
Farnell
Newark
Master Electronics
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-51.87%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
47,081
Authorized Distributors
6
Capacitance
220 µF
220 µF
220 µF
Mount
PCB, Through Hole
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
200 mA
215 mA
215 mA
Height - Seated (Max)
11.5062 mm
13.0048 mm
13.0048 mm
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
PanasonicECA-1AM221
M Series 10 V 220 uF LS=2mm 2 kHrs 85°C Radial Aluminum Electrolytic Capacitor
PanasonicECA-1AM221I
M Series 220 uF 10 V LS=2 mm 2 kHrs 85°C Radial Aluminum Electrolytic Cap