Panasonic ECE-A1AKS220
Panasonic ECEA1AKS220 - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
Production
价格与库存
数据表和文档
库存历史记录
3 个月趋势:
+24.27%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
Stock
41,944
Capacitance
22 µF
22 µF
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
1000 hours
1000 hours
Ripple Current
35 mA
30 mA
Height - Seated (Max)
5.0038 mm
6.5024 mm
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
PanasonicECE-A1AKA220
KA Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.157Dia 4.00mm ±20% 22muF 10V
NichiconUSW1A220MDD
22uF 10V 卤20% Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
PanasonicECE-A1AKA220I
Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 10VDC 22uF SU SU BI-POL
PanasonicECE-A1AKA220B
KA Radial Can aluminum electrolytic capacitor ±20% 22muF 10V
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 22uF
MS5 Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.197Dia 5.00mm ±20% 22muF 10V
描述
Cap Aluminum Lytic 22uF 10V 20% (5 X 5mm) Radial 2mm 35mA 1000h 85C Automotive Bulk
KS ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.197Dia 5.00mm ±20% 22muF 10V
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 22uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitors, 22uF, 10V, -40 to 85¡C
Panasonic SCT
CAPACITOR, RADIAL, 10V, 22UF; Capacitor Application:General Purpose; Capacitance:22µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:10V; Life Time @ Temperature:1000 hours @ 85°C; Height:5mm; Diameter:5mm; Capacitor Mounting:Through Hole; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Lead Spacing:2mm; Operating Temperature Range:-40°C to +85°C; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); AC Ripple Current:35mA