Panasonic ECE-A1AKS101
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR KS 10V 100muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页10 年前
Panasonic
JRH Electronics
element14 APAC
_legacy Avnet
库存历史记录
3 个月趋势:
-6.74%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
92,195
Authorized Distributors
6
Capacitance
100 µF
100 µF
100 µF
Mount
PCB, Through Hole
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
1000 hours
1000 hours
Ripple Current
80 mA
80 mA
80 mA
Height - Seated (Max)
5.0038 mm
5.9944 mm
5.9944 mm
供应链
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date1998-03-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
100uF 10V ±20% Plugin,D6.3xL5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
PanasonicECE-A1AKA101
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR KA 10V 100muF 卤20% 0.248Dia 6.30mm
PanasonicEEE-HA1A101WP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR HA 10V 100muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
PanasonicEEE-1AA101WR
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR S 10V 100muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
NichiconUMA1A101MDD
100uF 10V 卤20% 80mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
United Chemi-ConEKMG100ELL101ME11D
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 100UF, 10V, 20%, RADIAL
描述
Cap Aluminum 100uF 10V 20% (6.3 X 5mm) Radial 2.5mm 80mA 1000h 85°C Bulk
Panasonic ECEA1AKS101 - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
Capacitor Aluminum 100uF 10VDC 20% 6.3 X 5mm RDL 2.5mm 80mA 1000 hr Bulk
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Through Hole Mount
KS-A Series 10 V 100 uF Ø6.3x5mm LS=2.5mm 85°C Radial Electrolytic Capacitor
Aluminum Electrolytic Capacitors, 100uF, 10V, -40 to 85¡C