Panasonic ECA-0JHG471I
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR NHG 6.3V 470muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
数据表和文档
Panasonic
Datasheet5 页9 年前
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
-3.17%
备用零件
Price @ 1000
Stock
12,486
Authorized Distributors
6
Capacitance
470 µF
470 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
1000 hours
1000 hours
Ripple Current
230 mA
230 mA
Height - Seated (Max)
12.192 mm
12.192 mm
相关零件
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVZ 6.3V 470muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
United Chemi-ConEKMG6R3ELL471MF11D
Cap Aluminum Lytic 470uF 6.3V 20% (6.3 X 11mm) Radial 2.5mm 230mA 1000h 105°C Bulk
470uF 6.3V 卤20% 235mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
NichiconUKT0J471MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UKT 6.3V 470muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
PanasonicECA-0JM471
Cap Aluminum 470uF 6.3V 20% (6.3 X 11.2mm) Radial 2.5mm 380mA 2000h 85°C Bulk
PanasonicECA-0JM471I
Cap Aluminum 470uF 6.3V 20% (6.3 X 11.2mm) Radial 2.5mm 380mA 2000h 85C Ammo Pack
PanasonicECA0JHG471
Capacitor Aluminum 470uF 6.3V 20% (6.3 X 11.2mm) Radial 2.5mm 230mA 1000h 105C Bulk
描述
Cap Aluminum Lytic 470uF 6.3V 20% (6.3 X 11.2mm) Radial 2.5mm 230mA 1000h 105°C Ammo Pack
Panasonic ECA0JHG471I - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitors, 470uF, 6.3V, -55 to 105¡C