Panasonic DS1E-M-DC1.5V
RELAY GEN PURPOSE SPDT 2A 1.5V | Panasonic Electronic Components DS1E-M-DC1.5V
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet11 页5 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
Panasonic
Sager Electronics
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.84%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Power/Signal Relay, Spdt, Momentary, 0.033A (Coil), 12Vdc (Coil), 400Mw (Coil), 3A (Contact),
Electromechanical Relay SPDT 3A 48VDC 5.76KOhm Through Hole
Electromechanical Relay Single Pole Double Throw (SPDT) 3A 5VDC 63Ohm Through Hole
High Sensitivity Signal Relay, 1 Form C, 200mW Type, 2 Coil Latching, Gold Contact
PanasonicDS1E-S-DC1.5V
DS Series 1.5 VDC 2 A SPDT (1 Form C) Non Latching General Purpose Relay
High Sensitivity Signal Relay, 1 Form C, 400mW Type, 2 Coil Latching, Gold Contact
描述
High Sensitivity Signal Relay, 1 Form C, 400mW Type, Gold Contact
DS Series 2 A SPDT (1 Form C) 1.5 VDC Non Latching Through Hole Signal Relay
Signal Relay 1.5VDC 2A SPDT(15x9.9x9.9)mm THT
Relay Signal SPDT 250VAC 1.5VDC PC Pin Through Hole
Power/Signal Relay, SPDT, Momentary, 0.267A (Coil), 1.5VDC (Coil), 400mW (Coil), 2A (Contact), 30VDC (Contact), DC Input, AC/DC Output