Panasonic AGN200S12
RoHS Compliant AC/DC MOMENTARY DC Telecom Relay 1A@110VDC 1.03kOhm 4ms -40C~85C
Production
价格与库存
数据表和文档
Electro Sonic
Datasheet5 页26 年前
Datasheet5 页26 年前
element14
Panasonic
element14 APAC
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
+259%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Panasonic AGN200S12 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
33,926
Authorized Distributors
6
Relay Type
Telecom
Telecom
Throw Configuration
DPDT
DPDT
Contact Current Rating
1 A
1 A
Coil Voltage (DC)
9 V
9 V
Coil Voltage (AC)
Coil Current
12 mA
12 mA
Max Voltage Rating (AC)
125 V
125 V
Coil Resistance
1.028 kΩ
1.028 kΩ
Coil Power
140 mW
140 mW
Switching Capacity
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.49.00.50
Introduction Date2006-02-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicTQ2-12V
Low Profile Signal relay, 2 Form C, 1 Form A 30VDC, PC Board Terminal Type, Gold Contact
PanasonicAGN20012
Telecom Signal Relay 12VDC DPDT (2 Form C) Non-Latching 1A 125VAC 110VDC Through Hole
PanasonicTQ2H-12V
3ms 3ms 1A 15dB 0.6dB 110V 12V 2 Form C (DPDT-NO, NC) 1.028K¦¸ 11.7mA 125V DIP 14mm*9mm
G6J-Y Relay Single-Side Stable Sealed DPDT 1A 12VDC Through Hole Tube
3ms 3ms 1A 110V 12V DPDT(2 Form C) 977¦¸ 12.3mA 125V SMD,5.7X10.6MM 10.6mm*7.4mm
Relay Signal DPDT 125VAC 12VDC Gull Wing Surface Mount T/R
描述
Power/Signal Relay, DPDT, Momentary, 0.012A (Coil), 12VDC (Coil), 140mW (Coil), 1A (Contact), 110VDC (Contact), DC Input, AC/DC Output, Surface Mount-Straight
Relay, Signal, Dpdt, 30Vdc, 1A; Coil Voltage:12Vdc; Contact Configuration:Dpdt; Contact Current:1A; Product Range:Gn Series; Relay Mounting:Surface Mount; Coil Type:Non Latching; Relay Terminals:Solder; Contact Voltage Vac:125V Rohs Compliant: Yes |Panasonic AGN200S12
RELAY, DPDT 12VDC; Series:AGN; Relay Type:General Purpose; Voltage, Coil DC Nom:12V; Resistance, Coil:1.028kohm; No. of Poles:2; Contact Configuration:DPDT; Voltage, Contact AC Max:125V; Voltage, Contact DC Max:30V; Max Contact Current AC:300mA; Max Contact Current DC:1A; Mounting Type:SMT; External Length / Height:9mm; Width, External:10.6mm; External Depth:5.7mm; Coil Current:11.7mA; Temp, Op. Max:85°C; Temp, Op. Min:-40°C; Termination Type:SMD; Type:Single Side Stable; Current, Switch Max:1A; DC Coil Power:140mW; Power, Switch Max:30W; Power, Switching VA Max:37.5VA; Resistance, Contact:100mohm; Resistance, Insulation:1000Mohm; Terminal Type:S Type; Time, Operating:4ms; Time, Release:4ms; Voltage, Insulation Resistance:500V dc