Panasonic 2R5SVPC2700M
Cap Aluminum Polymer 2700uF 2.5VDC 20%( 10 X 12.6mm) SMD 0.012 Ohm 5070mA 2000h 105C T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet6 页6 年前
Datasheet2 页14 年前
Upverter
Panasonic
Newark
Master Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
符号封装
下载
TraceParts
3D下载
Stock
5,114
Authorized Distributors
6
Capacitance
2.7 mF
2.7 mF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
2.5 V
2.5 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
10 mΩ
12 mΩ
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
253.5 mA
253.5 mA
Height - Seated (Max)
12.7 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2004-10-01
相关零件
2700uF 25V 950mA@120Hz 40m惟 卤20% SMD,D16xL22mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
2700uF 25V 950mA@120Hz 40m惟 卤20% SMD,D16xL22.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
2700uF 25V 950mA@120Hz 40m惟 卤20% SMD Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
2700uF 6.3V 720mA@120Hz 74mΩ ±20% SMD,D12.5xL16mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR TRV 25V 2700muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 2700uF, Surface Mount, 6767
描述
Polymer Aluminium Electrolytic Capacitor, 2700 uF, 2.5 V, Radial Can - SMD, 0.012 ohm
Panasonic 2R5SVPC2700M - Conductive Polymer Aluminum Solid Capacitors (OS-CON)
CAPACITOR, ALUMINUM ORGANIC POLYMER, 2.5VDC,1500UF,10MOHM,10X12.7MM, T&R
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 2.5V, 20% +Tol, 20% -Tol, 2700uF, Surface Mount, 4141
CAP, 2700µF, 2.5V, 20%, RADIAL; Capacitance: 2700µF; Voltage Rating: 2.5V; AE Capacitor Case: Radial Can - SMD; Product Range: OS-CON SVPC Series; ESR: 0.012ohm; Lifetime @ Temperature: 2000 hours @ 105°C; Operating Temperatur