Panasonic 12TPC15M
15UF SMD Solid Polymer Tantalum Capacitor, 12.5 V DC +/-20%, Poscap Series
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页6 年前
Upverter
Panasonic SCT
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-16.24%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Panasonic 12TPC15M 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
3D下载
TraceParts
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
32,040
Authorized Distributors
4
Capacitance
15 µF
15 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Voltage Rating (DC)
12.5 V
12.5 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 mΩ
80 mΩ
Leakage Current
18.8 µA
18.75 µA
Dissipation Factor
10 %
8 %
供应链
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (solid Polymer), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 15uF, Surface Mount, 1206
Yageo GroupT491C156M016AT
Cap Tant Solid 15uF 16V C CASE 20% (6 X 3.2 X 2.5mm) Inward L SMD 6032-28 1.6 Ohm 125C T/R
KYOCERA AVXTAJC156M016RNJ
Cap Tant Solid 15uF 16V C CASE 20%( 6 X 3.2 X 2.6mm) Inward L SMD 6032-28 1.8 Ohm 125C T/R
Yageo GroupT491C156M010AT
Cap Tant Solid 15uF 10V C CASE 20%( 6 X 3.2 X 2.5mm) Inward L SMD 6032-28 1.8 Ohm 125C Automotive T/R
KYOCERA AVXTAJC156M010RNJ
Cap Tant Solid 15uF 10V C CASE 20% (6 X 3.2 X 2.6mm) SMD 6032-28 125°C T/R
Cap Tant Solid 15uF 16V C CASE 10% (6 X 3.2 X 2.5mm) SMD 6032-28 1.5 Ohm 125°C T/R
描述
Conductive Polymer Tantalum Solid Capacitor, 15 µF, -55 to 105 ¡C
Panasonic SCT
Cap Tant Solid 15uF 12.5V B1 CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.1mm) SMD 3528,B1 0.08 Ohm 105°C Embossed T/R
Avnet Japan
TPC Series 15 uF 12.5 V 3.5 X 2.8 X 1.1 mm Polymer Solid Tantalum Capacitor
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (solid Polymer), 12.5V, 20% +Tol, 20% -Tol, 15uF, Surface Mount, 1411
Capacitor, 15µF, 12.5V, 20%; Capacitance:15µF; Voltage Rating:12.5V; Product Range:POSCAP TPC Series; Capacitance Tolerance:± Manufacturer
Tantalum Capacitor, 15Uf, 12.5V, 20%, 1411, Full Reel; Rango De Producto:Serie Tpc; Capacidad:15Μf; Cubierta Del Condensador De Tantalio:1411 [Métrica 3528]; Resistencia Esr:0.08Ohm; Tensión Nominal:12.5V |Panasonic 12TPC15M