Panasonic TXD2SL-L-12V
TXD Series General Purpose 2 A DPDT 12 VDC Single Coil Latching SMT Signal Relay
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet12 页15 年前
Panasonic
Master Electronics
Future Electronics
DigiKey
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.49.00.50
Introduction Date2005-10-12
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2011-08-31
相关零件
Electromechanical Relay DPDT 2A 12VDC 960Ohm Through Hole
TE Connectivity / AMP1608000-6
High Sensitivity Electromechanical Relay DPDT 12.5mA 12VDC 960Ohm 16-Pin DIP Through Hole
PanasonicTXD2-L-12V-6
Relay Thru-hole, 1-coil latching
Omron G6AK-274P-ST-US-DC12 Relay Low Signal Compact SPDT 2A 12VDC
PanasonicTX2-12V-TH
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 12V / Small Size Relay, Controlled 7.5 A Inrush Current Possible
TX2 Relay (Gold sputtering contacts, Alternate footprint)
描述
TXD Relay (SMD SL type 1-coil latch)
Signal Relay 12VDC 1A DPDT(15x9.4x10)mm SMD
Power/Signal Relay, DPDT, Latched, 0.019A (Coil), 12VDC (Coil), 230mW (Coil), 2A (Contact), 220VDC (Contact), DC Input, DC Output, Surface Mount-Straight