Omron G6A-274P-ST15-US-DC12
Electromechanical Relay DPDT 2A 12VDC 960Ohm Through Hole
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页9 年前
Omron
RS (Formerly Allied Electronics)
Farnell
HQonline
库存历史记录
3 个月趋势:
+25.37%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.49.00.50
Introduction Date2007-03-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
TE Connectivity / AMP1608000-6
High Sensitivity Electromechanical Relay DPDT 12.5mA 12VDC 960Ohm 16-Pin DIP Through Hole
PanasonicTXD2-L-12V-6
Relay Thru-hole, 1-coil latching
PanasonicTXD2SL-L-12V
TXD Series General Purpose 2 A DPDT 12 VDC Single Coil Latching SMT Signal Relay
PanasonicTX2-12V-TH
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 12V / Small Size Relay, Controlled 7.5 A Inrush Current Possible
Omron G6AK-274P-ST-US-DC12 Relay Low Signal Compact SPDT 2A 12VDC
Electromechanical Relay DPDT 2A 12VDC 800Ohm Through Hole
描述
3ms 5ms 2A 220V 12V DPDT(2 Form C) 960¦¸ 12.5mA 250V DIP 20.3mm*10.2mm*8.38mm
Power/Signal Relay, 2 Form C, DPDT, Momentary, 0.0125A (Coil), 12VDC (Coil), 150mW (Coil), 3A (Contact), 220VDC (Contact), DC Input, Random, AC/DC Output
Signal Relay, Dpdt, 12Vdc, Tht; Coil Voltage:12Vdc; Contact Configuration:Dpdt; Contact Current:2A; Product Range:G6A Series; Relay Mounting:Through Hole; Coil Type:Non Latching; Relay Terminals:Pc Pin; Contact Voltage Vac:- Rohs Compliant: Yes |Omron Electronic Components G6A-274P-ST15-US-DC12