onsemi NTD20N06L-001
MOSFETs- Power and Small Signal 60V 20A N-Channel No-Cancel/No-Return
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页20 年前
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2005-08-25
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
NTD24N06L: Power MOSFET 60V 24A 45 mOhm Single N-Channel DPAK Logic Level
MOSFETs- Power and Small Signal 24V 60A N-Channel No-Cancel/No-Return
MOSFETs 20a, 60V, 0.043 Ohm Logic Level N-Ch
MOSFET N-CH 55V 20A IPAK
InfineonAUIRLU024Z
Automotive Q101 55V Single N-Channel HEXFET Power MOSFET in a I-Pak Package
描述
Trans MOSFET N-CH 60V 20A 3-Pin(3+Tab) IPAK Tube
Power Field-Effect Transistor, 20A I(D), 60V, 0.048ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET