onsemi NSRLL30XV2T1G
ON Semi NSRLL30XV2T1G; SMT Schottky Switching Diode; 30V 200mA; 2-Pin SOD-523
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页7 年前
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-30.37%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 onsemi NSRLL30XV2T1G 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Mount
Case/Package
SOD-523-2
Forward Voltage
600 mV
600 mV
Reverse Voltage (DC)
Forward Current
200 mA
200 mA
Max Reverse Leakage Current
1 µA
Reverse Recovery Time
Capacitance
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.70
Introduction Date2007-04-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
RB520S30T5G - 30 V 200 mA Surface Mount Schottky Diode - SOD-523
NSR0240V2 Series 40 V 0.25 A Surface Mount Schottky Barrier Diode - SOD-523
描述
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 1 Element, 0.2A, 30V V(RRM), Silicon
200 mA, 30 V, Low VF Schottky Diode
Schottky Diode, 30V, 200Ma, Sod-523, Full Reel; Diode Configuration:Single; Repetitive Peak Reverse Voltage:30V; Average Forward Current:-; Forward Voltage Max:600Mv; Reverse Recovery Time:-; Forward Surge Current:-; Product Range:- Rohs Compliant: Yes |Onsemi NSRLL30XV2T1G