onsemi NGTB30N120FL2WG
Trans IGBT Chip N-CH 1.2KV 60A 3-Pin(3+Tab) TO-247 Tube
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页10 年前
onsemi
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2013-10-09
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 3 days ago)
LTB Date2021-02-17
LTD Date2021-08-17
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 3 days ago)
相关零件
Igbt Single Transistor, 50 A, 2 V, 385 W, 1.2 Kv, To-247, 3 Rohs Compliant: Yes
Trans IGBT Chip N-CH 1200V 50A 190000mW 3-Pin(3+Tab) TO-247 Tube / IGBT 1200V 50A 190W TO247-3
Trans IGBT Chip N-CH 1200V 60A 349000mW 3-Pin(3+Tab) TO-247 Tube, PG-TO247-3, RoHS
STMicroelectronicsSTGW30NC120HD
N-Channel 1200 V 30 A Very Fast PowerMESH IGBT - TO-247
Trans IGBT Chip N-CH 1200V 50A 326000mW Automotive 3-Pin(3+Tab) TO-247 Tube
Trans IGBT Chip N-CH 1200V 54A 390000mW 3-Pin(3+Tab) TO-247 Rail
描述
IGBT Transistors 1200V/30A FAST IGBT FSII
TRANSISTOR, IGBT, 2V, 60A, TO-247-3
IGBT TRENCH/FS 1200V 60A TO247
Insulated Gate Bipolar Transistor
TRANSISTOR, IGBT, 2V, 60A, TO-247-3; DC Collector Current: 60A; Collector Emitter Saturation Voltage Vce(on): 2V; Power Dissipation Pd: 452W; Collector Emitter Voltage V(br)ceo: 1.2kV; Transistor Case Style: TO-247; No. of Pi