onsemi NDD60N550U1T4G
Tape & Reel (TR) Surface Mount N-Channel Single Mosfet Transistor 8.2A Tc 8.2A 94W Tc 600V
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页4 年前
Farnell
供应链
Country of OriginVietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2012-10-10
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 5 years ago)
LTB Date2017-12-15
LTD Date2018-03-01
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
Trans MOSFET N-CH 650V 9.1A 3-Pin TO-252 T/R
Trans MOSFET N-CH 650V 6.8A 3-Pin TO-252 T/R
Trans MOSFET N-CH 600V 9A 3-Pin(2+Tab) DPAK T/R / CoolMOS Power Transistor
STMicroelectronicsSTD11N50M2
N-channel 500 V, 0.45 Ohm typ., 8 A MDmesh M2 Power MOSFET in DPAK package
Tape & Reel (TR) Surface Mount N-Channel Single Mosfet Transistor 6.6A Tc 6.6A 84W Tc 600V
STMicroelectronicsSTD11N65M2
N-channel 650 V, 0.6 Ohm typ., 7 A MDmesh M2 Power MOSFET in DPAK package
描述
Power Field-Effect Transistor, 8.5A I(D), 1-Element, N-Channel, Metal-oxide Semiconductor FET
Power MOSFET 600V 8.2A 550mOhm Single N-Channel DPAK
MOSFET, N-CH, 600V, 8.2A, TO-252; Transistor Polarity: N Channel; Continuous Drain Current Id: 8.2A; Drain Source Voltage Vds: 600V; On Resistance Rds(on): 0.51ohm; Rds(on) Test Voltage Vgs: 10V; Threshold Voltage Vgs: 3.2V; P