onsemi NCV562SQ33T1G
LDO Regulator Pos 3.3V 0.28A Automotive 4-Pin(3+Tab) SC-82AB T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页6 年前
HQonline
Master Electronics
Augswan
库存历史记录
3 个月趋势:
-15.25%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 onsemi NCV562SQ33T1G 符号、封装和 3D STEP 模型。
供应链
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2001-11-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
Linear Voltage Regulator, LDO, CMOS Low Iq, 80 mA, V out : 3.5 V
Linear Voltage Regulator, LDO, CMOS Low Iq, 80 mA, V out : 3.0 V
NCP562SQ27T1G, LDO VOLTAGE REGULATOR,280MA,2.7V 2%,MAXIMUM OF 6 VIN,4-PIN SC-82
Texas InstrumentsTLV70018DCKR
200-mA, high-PSRR, low-IQ, low-dropout voltage regulator with enable 5-SC70 -40 to 125
Texas InstrumentsTLV70028DCKT
Texas InstrumentsTLV70033DCKR
描述
NCV562SQ33T1G, SINGLE LINEAR VOLTAGE REGULATOR, 80MA 3.3 V, 2%, 4-PIN SC-82AB
1¦ÌA Fixed 80mA 1 3.3V 3.3V 6V 350mV@ 80mA 20 mV 20mV SC-82AB , 1mm
LDO Regulator, 80 mA, Ultra-Low Iq 3.3V
Fixed Positive LDO Regulator, 3.3V, 0.35V Dropout, CMOS, PDSO4
NCP562 Tape & Reel (TR) Surface Mount Over Current Over Temperature voltage regulator linear 190mV 1.1mm 280mA -40C~85C
IC REG LINEAR 3.3V 80MA SC-82AB
LDO, 80MA, 3.3V, SC82AB; Output Type: Fixed; Input Voltage Min: 4.3V; Input Voltage Max: 6V; Fixed Output Voltage Nom.: 3.3V; Adjustable Output Voltage Min: -; Adjustable Output Voltage Max: -; Output Current: 280mA; Dropout Vo
LDO, 80MA, 3.3V, SC82AB; Primary Input Voltage:6V; Output Voltage Fixed:3.3V; Dropout Voltage Vdo:190mV; Voltage Regulator Case Style:SC-82AB; No. of Pins:4; Output Current:280mA; Operating Temperature Range:-40°C to +85°C; Base Number:562