onsemi NCP562SQ27T1G
NCP562SQ27T1G, Ldo Voltage Regulator, 280MA, 2.7V 2%, Maximum Of 6 Vin, 4-PIN SC-82
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页6 年前
onsemi
Farnell
SHENGYU ELECTRONICS
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 onsemi NCP562SQ27T1G 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
5
Case/Package
TSOP
TSOP
Number of Pins
4
Number of Outputs
1
Max Output Current
280 mA
Min Input Voltage
3.7 V
3.7 V
Max Input Voltage
6 V
6 V
Min Output Voltage
Max Output Voltage
Accuracy
2 %
Dropout Voltage
230 mV
230 mV
Power Supply Rejection Ratio (PSRR)
供应链
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2001-11-21
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 2 years ago)
相关零件
Linear Voltage Regulator, LDO, CMOS Low Iq, 80 mA, V out : 3.0 V
Active Lead Free Positive GULL WING Linear Voltage Regulator IC -40C~85C 280mA 1mm 200mV
Linear Voltage Regulator, LDO, CMOS Low Iq, 80 mA, V out : 3.5 V
Texas InstrumentsTLV70018DCKR
200-mA, high-PSRR, low-IQ, low-dropout voltage regulator with enable 5-SC70 -40 to 125
Texas InstrumentsTLV70028DCKT
Texas InstrumentsTLV70033DCKR
描述
LDO Regulator, 80 mA, Ultra-Low Iq Vout: 2.7 V
Fixed Positive LDO Regulator, 2.7V, 0.4V Dropout, CMOS, PDSO4
LDO Regulator Pos 2.7V 0.28A 4-Pin(3+Tab) SC-82AB T/R