onsemi NCV551SN30T1G
NCV551 Series 150 mA 3 V Fixed Output CMOS Low Iq LDO Voltage Regulator-TSOP-5
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet13 页6 年前
onsemi
Farnell
Augswan
iiiC
库存历史记录
3 个月趋势:
+19.75%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 onsemi NCV551SN30T1G 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
供应链
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2001-09-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
NCP551 Series 150 mA 3 V Fixed Output CMOS LDO Voltage Regulator- TSOP-5
NCP551 Series 150 mA 3.3 V Fixed Output CMOS LDO Voltage Regulator- TSOP-5
NCV551 Series 150 mA 2.7 V Fixed Output CMOS Low Iq LDO Voltage Regulator-TSOP-5
描述
LDO Regulator, 150 mA, Ultra-Low Dropout, Ultra-Low Iq Vout: 3.0 V
8¦ÌA Fixed 150mA 1 3V 0V 3V 12V 150mV@ 10mA 65mV 30mV TSOP-5 , 3mm*1.5mm*1mm
LDO Regulator Pos 3V 0.15A Automotive 5-Pin TSOP T/R
Fixed Positive LDO Regulator, 3V, 0.15V Dropout, CMOS, PDSO5
Ic, volt Regulator, fixed,+3V, cmos, tsop,5Pin, plastic Rohs Compliant: Yes |Onsemi NCV551SN30T1G
LDO REGULATOR 3.0V 2% 150MA LOW IQ TSOP5
DGTL ISO 2500VRMS 1CH GP 8SOIC
NCV551 Tape & Reel (TR) Surface Mount Over Current Over Temperature voltage regulator linear 40mV 1mm 150mA -40C~125C