onsemi NCV551SN27T1G
NCV551 Series 150 mA 2.7 V Fixed Output CMOS Low Iq LDO Voltage Regulator-TSOP-5
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet13 页6 年前
onsemi
Farnell
Augswan
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 onsemi NCV551SN27T1G 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
供应链
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2001-09-24
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 days ago)
LTB Date2022-01-08
LTD Date2022-07-08
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 2 days ago)
相关零件
NCP551 Series 150 mA 3.3 V Fixed Output CMOS LDO Voltage Regulator- TSOP-5
NCP551 Series 150 mA 3 V Fixed Output CMOS LDO Voltage Regulator- TSOP-5
NCV551 Series 150 mA 3.3 V Fixed Output CMOS Low Iq LDO Voltage Regulator-TSOP-5
描述
LDO Regulator, 150 mA, Ultra-Low Dropout, Ultra-Low Iq Vout: 2.7 V
LDO Regulator Pos 2.7V 0.15A Automotive 5-Pin TSOP T/R
Ic,Volt Regulator,Fixed,+2.7V,Cmos,Tsop,5Pin,Plastic Rohs Compliant: Yes
Fixed Positive LDO Regulator, 2.7V, 0.15V Dropout, CMOS, PDSO5
IC REG LINEAR 2.7V 150MA 5TSOP
NCV551 Tape & Reel (TR) Surface Mount Over Current Over Temperature voltage regulator linear 40mV 1mm 150mA -40C~125C