onsemi NCV4279A50D1G
Linear Voltage Regulator, LDO, 150 mA, with Delay, Adjustable Reset and Sense Output 5.0 V
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet18 页13 年前
SHENGYU ELECTRONICS
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 onsemi NCV4279A50D1G 符号、封装和 3D STEP 模型。
备用零件
Price @ 1000
Stock
46,531
Authorized Distributors
2
Min Input Voltage
6 V
6 V
Max Input Voltage
26 V
26 V
Polarity
Positive
Positive
Output Type
Adjustable, Fixed
Adjustable, Fixed
Number of Regulators
1
Output Voltage
5 V
5 V
Output Current
150 mA
Dropout Voltage
250 mV
250 mV
Power Supply Rejection Ratio (PSRR)
供应链
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
NCV4269A Series 150 mA 5 V Fixed Output SMT LDO Linear Regulator - SOIC-8
150 mA LDO Linear Voltage Regulator with Reset, Delay, Adjustable Reset and Early Warning 5.0 V
69dB(100Hz) 34¦ÌA Fixed 150mA 1 5V 5.5V 5V 45V 600mV@ 150mA 35 mV 25mV SOIC-8 , 1.5mm
STMicroelectronicsL5150CSTR
Automotive 5V Low Dropout Voltage Regulator, SO-8, RoHS, Tape and Reel
Texas InstrumentsLM9076BMA-3.3/NOPB
60dB(120kHz) 45¦ÌA Fixed 150mA 1 3.3V 5.35V 3.3V 40V 250mV@ 150mA 60mV 35mV SOIC-8 1.5mm
Texas InstrumentsLM9076BMA-5.0/NOPB
LDO VOLTAGE REGULATOR, 5V, 150MA, 8-SOIC; MSL: MSL 1 - Illimité; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019)
描述
Obsolete Lead Free Positive GULL WING Linear Voltage Regulator IC -40C~125C 150mA 4.9mm 250mV
LDO Regulator Pos 5V 0.15A Automotive AEC-Q100 8-Pin SOIC N Tube
Fixed Positive LDO Regulator, 5V, 0.5V Dropout, BIPolar, PDSO8