onsemi NCV4275CDS50R4G
60dB(100Hz) 150¦ÌA Fixed 450mA 1 5V 5.5V 5V 42V 500mV@ 300mA 15mV 30mV D2PAK-5 , 4.83mm
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet16 页6 年前
Master Electronics
3 个月趋势:
-82.30%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
450 mA LDO Linear Voltage Regulator with Reset and Delay 5.0 V
NCV4276B Series 3.3 V 400 mA Fixed Surface Mount Voltage Regulator - TO-263-5
400 mA LDO Linear Voltage Regulator with Enable 5.0 V, 4%
MicrochipMIC5209-3.3YU
MIC5209 Series 3.3 V Fixed Output 500 mA SMT Low-Noise LDO Regulator - TO-263-5
描述
NCV4275C Series 42 V 450 mA SMT Integrated Low Dropout Regulator - D2PAK-5
LDO, FIXED, AEC-Q100, 5V, 0.45A, TO263-5; Output Type: Fixed; Input Voltage Min: 5.5V; Input Voltage Max: 42V; Fixed Output Voltage Nom.: 5V; Adjustable Output Voltage Min: -; Adjustable Output Voltage Max: -; Output Current: 4
Tape & Reel (TR) Surface Mount Over Temperature Reverse Polarity Short Circuit ROHS3Compliant voltage regulator linear 250mV 4.826mm 450mA -40C~150C