onsemi NCV4276BDS33R4G
NCV4276B Series 3.3 V 400 mA Fixed Surface Mount Voltage Regulator - TO-263-5
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet19 页11 年前
Augswan
3 个月趋势:
+0.00%
供应链
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2011-02-02
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 days ago)
LTB Date2022-10-01
LTD Date2023-03-31
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 2 days ago)
相关零件
400 mA LDO Linear Voltage Regulator with Enable 1.8 V, 4%
400 mA LDO Linear Voltage Regulator with Enable 5.0 V, 4%
LDO Regulator Pos 3.3V 0.4A Automotive 6-Pin(5+Tab) D2PAK Tube
STMicroelectronicsLD29300P2MTR
LDO Regulator Pos 3A 6-Pin(5+Tab) P2PAK/A T/R - Tape and Reel (Alt: LD29300P2MTR)
LDO Regulator Pos 0.8V to 5V 1A 6-Pin(5+Tab) DDPAK T/R
LDO Regulator Pos 2.5V 1.5A Automotive 6-Pin(5+Tab) DDPAK T/R
描述
LDO Regulator Pos 3.3V 0.4A Automotive 6-Pin(5+Tab) D2PAK T/R
LDO Regulator, 400 mA, 45 V, 130 µA IQ, with Enable 3.3 V, 2 %
Linear Voltage Regulator, Ldo, 400 Ma/Reel |Onsemi NCV4276BDS33R4G
Fixed Positive LDO Regulator, 3.3V, 0.5V Dropout, BIPolar, PSSO5
NCV4276B Tape & Reel (TR) Surface Mount Over Temperature Reverse Polarity Short Circuit voltage regulator linear 0.25V 4.826mm 400mA -40C~150C