onsemi NCP585HSAN18T1G
Linear Voltage Regulator, Tri-Mode, CMOS LDO, 300 mA, with Enable
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet14 页16 年前
Augswan
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
2
Min Input Voltage
1.4 V
1.4 V
Max Input Voltage
6 V
6 V
Polarity
Output Type
Fixed
Fixed
Number of Regulators
1
Output Voltage
1.8 V
1.8 V
Output Current
300 mA
300 mA
Dropout Voltage
310 mV
310 mV
Power Supply Rejection Ratio (PSRR)
Introduction Date2004-10-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 5 years ago)
LTB Date2009-06-30
LTD Date2009-12-31
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
Texas InstrumentsLP3999ITL-1.8/NOPB
150-mA, low-noise, low-dropout voltage regulator with enable 5-DSBGA -40 to 125
Texas InstrumentsLP5952TL-1.8/NOPB
350-mA, low-VIN (0.9-V), linear voltage regulator with enable 5-DSBGA -40 to 125
Texas InstrumentsLP5952TL-1.2/NOPB
描述
Fixed Positive LDO Regulator, 1.8V, 0.48V Dropout, CMOS, PDSO6
LDO Regulator Pos 1.8V 0.3A 6-Pin HSON T/R
IC REG LINEAR 1.8V 300MA 6-HSON