onsemi NCP4688DSN15T1G
LDO Regulator, 150 mA, Low Dropout, High PSRR, Low Noise 1.5V
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet15 页6 年前
Farnell
onsemi
Introduction Date2011-09-23
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 5 years ago)
LTB Date2019-01-26
LTD Date2019-07-26
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
LDO Regulator, 150 mA, High PSRR, Low Noise 2.8V
LDO Regulator, 150 mA, High PSRR, Low Noise 3.3V
Linear Voltage Regulator, LDO, 150 mA, with Auto Low Power Mode Auto-discharge, 1.2 V
Texas InstrumentsTLV71333PDBVT
150-mA, capacitor-free low-dropout voltage regulator with active output discharge & enable
Texas InstrumentsTLV71318PDBVT
Texas InstrumentsTLV71318PDBVR
150mA null 1.8V positive 5.5V SOT-23-5 Linear Voltage Regulators (LDO) ROHS
描述
Ldo Volt Reg, 0.15A, 1.5V, Sot-23-5 |Onsemi NCP4688DSN15T1G
Fixed Positive LDO Regulator, 1.5V, 0.5V Dropout, CMOS, PDSO5
IC REG LINEAR 1.5V 150MA SOT23-5
LDO VOLT REG, 0.15A, 1.5V, SOT-23-5; Output Type: Fixed; Input Voltage Min: 2V; Input Voltage Max: 5.25V; Fixed Output Voltage Nom.: 1.5V; Adjustable Output Voltage Min: -; Adjustable Output Voltage Max: -; Output Current: 150m