onsemi NCP4587DSN12T1G
Linear Voltage Regulator, LDO, 150 mA, with Auto Low Power Mode Auto-discharge, 1.2 V
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet19 页3 年前
SHENGYU ELECTRONICS
onsemi
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2011-07-15
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 5 years ago)
LTB Date2013-11-15
LTD Date2014-02-17
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
Texas InstrumentsTLV71333PDBVT
150-mA, capacitor-free low-dropout voltage regulator with active output discharge & enable
Texas InstrumentsTLV71330PDBVR
Capacitor-Free, 150-mA, Low-Dropout Regulator | IC REG LINEAR 3V 150MA SOT23-5
Texas InstrumentsTLV71325PDBVR
Linear Voltage Regulators / LDOs Positive 1.4~5.5V 2.5V 150mA 70~55dB SOT23-5
LDO Regulator, 150 mA, High PSRR, Low Noise 5.0V
LDO Regulator, 150 mA, High PSRR, Low Noise 3.3V
LDO Regulator, 150 mA, High PSRR, Low Noise 1.8V
描述
IC REG LINEAR 1.2V 150MA SOT23-5 / Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 150mA SOT-23-5
LDO Regulator Pos 1.2V 0.15A 5-Pin SOT-23 T/R
Fixed Positive LDO Regulator, 1.2V, 0.4V Dropout, CMOS, PDSO5