onsemi NCP4681DSQ33T1G
Linear Voltage Regulator, LDO, Ultra Low Iq, 150 mA 3.3 V
Obsolete
数据表和文档
IHS
Datasheet18 页12 年前
Farnell
Future Electronics
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2011-02-10
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
Linear Voltage Regulator, LDO, Low Noise, 150 mA 2.8 V
Linear Voltage Regulator, LDO, Low Noise, 150 mA 2.5 V
Linear Voltage Regulator, LDO, Low Noise, 150 mA 3.0 V
Texas InstrumentsLP5951MG-3.0/NOPB
Active Lead Free Positive GULL WING Linear Voltage Regulator IC -40C~125C 150mA 1.1mm 250mV
Texas InstrumentsLP5951MG-2.8/NOPB
Texas InstrumentsLP5951MG-2.5/NOPB
150-mA, low-IQ, low-dropout voltage regulator with enable 5-SC70
描述
Obsolete Lead Free Positive GULL WING Linear Voltage Regulator IC -40C~85C 380mW 180mA 1mm
Fixed Positive LDO Regulator, 3.3V, 0.35V Dropout, CMOS, PDSO5
LDO Regulator Pos 3.3V 0.15A 5-Pin SC-88A T/R
NCP4681 Series 3.3V 150mA Ultra Low Quiescent Current Low Dropout Regulator-SC70
Ldo Volt Reg, 0.15A, 3.3V, Sc70-5 |Onsemi NCP4681DSQ33T1G
NCP4681DSQ33T1G, SINGLE LINEAR VOLTAGEREGULATOR, 180MA 3.3 V, +/-1%, 5-PIN SC-70
LDO VOLT REG, 0.15A, 3.3V, SC70-5; Output Type: Fixed; Input Voltage Min: 1.4V; Input Voltage Max: 5.25V; Fixed Output Voltage Nom.: 3.3V; Adjustable Output Voltage Min: -; Adjustable Output Voltage Max: -; Output Current: 150m