onsemi NCP4680DSQ30T1G
Linear Voltage Regulator, LDO, Low Noise, 150 mA 3.0 V
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet21 页4 年前
Farnell
Upverter
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
封装
3D下载
Introduction Date2011-02-15
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
Linear Voltage Regulator, LDO, Ultra Low Iq, 150 mA 2.8 V
Linear Voltage Regulator, LDO, Ultra Low Iq, 150 mA 2.5 V
Linear Voltage Regulator, LDO, Ultra Low Iq, 150 mA 3.3 V
Texas InstrumentsLP5951MG-1.5/NOPB
150-mA, low-IQ, low-dropout voltage regulator with enable 5-SC70 -40 to 125
Texas InstrumentsLP5951MGX-3.3/NOPB
Active Lead Free Positive GULL WING Linear Voltage Regulator IC -40C~125C 150mA 1.1mm 250mV
Texas InstrumentsLP5951MGX-1.8/NOPB
150-mA, low-IQ, low-dropout voltage regulator with enable 5-SC70
描述
NCP4680DSQ30T1G, SINGLE LINEAR VOLTAGE REGULATOR, 150MA 3 V, +/-1%, 5-PIN SC-88A
Obsolete Lead Free Positive GULL WING Linear Voltage Regulator IC -40C~85C 380mW 150mA 1mm
Fixed Positive LDO Regulator, 3V, 0.32V Dropout, CMOS, PDSO5
Ldo Volt Reg, 0.15A, 3V, Sc70-5 |Onsemi NCP4680DSQ30T1G
LDO VOLT REG, 0.15A, 3V, SC70-5; Output Type: Fixed; Input Voltage Min: 1.4V; Input Voltage Max: 5.25V; Fixed Output Voltage Nom.: 3V; Adjustable Output Voltage Min: -; Adjustable Output Voltage Max: -; Output Current: 150mA; D