onsemi NCP4680DSQ18T1G
Fixed LDO Voltage Regulator, 1.4V to 5.25V, 330mV Dropout, 1.8Vout, 150mAout, SC-70-5
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet21 页4 年前
SHENGYU ELECTRONICS
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2011-02-15
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 5 years ago)
LTB Date2019-01-26
LTD Date2019-07-26
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
Linear Voltage Regulator, LDO, Ultra Low Iq, 150 mA 2.8 V
Linear Voltage Regulator, LDO, Ultra Low Iq, 150 mA 2.5 V
Linear Voltage Regulator, LDO, Ultra Low Iq, 150 mA 3.3 V
Texas InstrumentsLP5951MG-3.3/NOPB
150-mA, low-IQ, low-dropout voltage regulator with enable 5-SC70
Texas InstrumentsLP5951MG-3.0/NOPB
Active Lead Free Positive GULL WING Linear Voltage Regulator IC -40C~125C 150mA 1.1mm 250mV
Texas InstrumentsLP5951MG-2.8/NOPB
描述
Linear Voltage Regulator, LDO, Low Noise, 150 mA 1.8 V
Fixed Positive LDO Regulator, 1.8V, 0.48V Dropout, CMOS, PDSO5
LDO Regulator Pos 1.8V 0.15A 5-Pin SC-88A T/R
LDO VOLT REG, 0.15A, 1.8V, SC70-5; Output Type: Fixed; Input Voltage Min: 1.4V; Input Voltage Max: 5.25V; Fixed Output Voltage Nom.: 1.8V; Adjustable Output Voltage Min: -; Adjustable Output Voltage Max: -; Output Current: 150m