onsemi NCP4680DSQ15T1G
Linear Voltage Regulator, LDO, Low Noise, 150 mA 1.5 V
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet21 页4 年前
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2011-02-15
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 5 years ago)
LTB Date2019-01-26
LTD Date2019-07-26
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
Linear Voltage Regulator, LDO, Ultra Low Iq, 150 mA 2.8 V
Linear Voltage Regulator, LDO, Ultra Low Iq, 150 mA 2.5 V
Linear Voltage Regulator, LDO, Ultra Low Iq, 150 mA 3.3 V
Texas InstrumentsLP5951MG-1.8/NOPB
150-mA, low-IQ, low-dropout voltage regulator with enable 5-SC70
Texas InstrumentsLP5951MG-3.0/NOPB
Active Lead Free Positive GULL WING Linear Voltage Regulator IC -40C~125C 150mA 1.1mm 250mV
Texas InstrumentsLP5951MG-2.8/NOPB
描述
Obsolete Lead Free Positive GULL WING Linear Voltage Regulator IC -40C~85C 380mW 150mA 1mm
Fixed Positive LDO Regulator, 1.5V, 0.54V Dropout, CMOS, PDSO5
LDO Regulator Pos 1.5V 0.15A 5-Pin SC-88A T/R
Output Type:fixed; Input Voltage Min:1.4V; Input Voltage Max:5.25V; Fixed Output Voltage Nom.:1.5V; Adjustable Output Voltage Min:-; Adjustable Output Voltage Max:-; Output Current:150Ma; Dropout Voltage Vdo:390Mv; No. Of Pins:5Pins Rohs Compliant: Yes