onsemi NCP4586DSN50T1G
LDO Regulator, 150 mA, High PSRR, Low Noise 5.0V
EOL
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet19 页6 年前
Augswan
onsemi
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2012-02-13
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 5 years ago)
LTB Date2019-01-26
LTD Date2019-07-26
Manufacturer Lifecycle StatusLAST SHIPMENTS (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
Texas InstrumentsTLV71333PDBVT
150-mA, capacitor-free low-dropout voltage regulator with active output discharge & enable
Linear Voltage Regulator, LDO, 150 mA, with Auto Low Power Mode Auto-discharge, 1.2 V
Texas InstrumentsTLV71318PDBVT
Texas InstrumentsTLV71310PDBVR
NCP4688 Series 150 mA 1.8 V Fixed Output LDO Linear Voltage Regulator - SOT-23-5
Analog DevicesADP150AUJZ-2.0-R7
Ultralow Noise, 150 mA CMOS Linear Regulator
描述
LDO Regulator Pos 5V 0.15A 5-Pin SOT-23 T/R
Fixed Positive LDO Regulator, 5V, 0.37V Dropout, CMOS, PDSO5
IC REG LINEAR 5V 150MA SOT23-5