onsemi MC79M12BDTRKG
LDO Regulator, 500 mA, 5 V, Negative 4%; TJ = -40°C to +125°C
Production
价格与库存
数据表和文档
Upverter
Technical Drawing1 页3 年前
Datasheet10 页12 年前
Augswan
IHS
onsemi
Master Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+5.29%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 onsemi MC79M12BDTRKG 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
3D下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Case/Package
TO-252
TO-252
Number of Pins
3
Number of Outputs
1
Max Output Current
500 mA
500 mA
500 mA
Min Input Voltage
14.5 V
14.5 V
14.5 V
Max Input Voltage
30 V
30 V
30 V
Min Output Voltage
-12 V
Max Output Voltage
Accuracy
4 %
4 %
4 %
Dropout Voltage
1.1 V
1.1 V
1.1 V
Power Supply Rejection Ratio (PSRR)
60 dB
60 dB
供应链
Country of OriginMainland China, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date1999-01-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
LDO Regulator, 500 mA, 5 V, Negative 4%; TJ = 0°C to +125°C
描述
LDO Regulators; MC79M12BDTRKG; ON SEMICONDUCTOR; 500 mA; Fixed; 1; -12 V
Standard Regulator Neg -12V 0.5A 3-Pin(2+Tab) DPAK T/R
MC79M12BDTRKG, SINGLE NEGATIVE VOLTAGE REGULATOR 500MA -12 V, 3-PIN DPAK
MC79M00 Series 0.5 A 12 V Fixed Output Negative Voltage Regulator - TO-252
Low voltage differential Regulator (LDO)
IC REG LINEAR -12V 500MA DPAK-3
Fixed Negative Standard Regulator, 12V, BIPolar, PSSO2
芯片, 稳压器, LDO, 0.5A, -12V, TO-252-3;
60dB(120Hz) 8mA Fixed 500mA 1 12V 14V 12V 35V 1.1V@ 500mA (Typ) 240mV 80mV DPAK,TO-252-3 , 2.51mm
Ana 500Ma 12V Negati Vreg Rohs Compliant: Yes
MC79M Tape & Reel (TR) Surface Mount Over Current Over Temperature voltage regulator linear 1.1V 2.38mm 500mA -40C~125C
LDO VOLT REG, 0.5A, -12V, TO-252-3; Output Type: Fixed; Input Voltage Min: -; Input Voltage Max: -35V; Fixed Output Voltage Nom.: -12V; Adjustable Output Voltage Min: -; Adjustable Output Voltage Max: -; Output Current: 500mA;
500 mA Negative Voltage Regulators