onsemi MC78L12ABPG
Linear Voltage Regulator, 100 mA, 5 to 24 V, Positive Vout: 12.0 V; TJ = -40°C to +125°C
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet19 页4 年前
Master Electronics
onsemi
Augswan
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-15.80%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 onsemi MC78L12ABPG 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
封装
3D下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Case/Package
TO-92
TO-92
Number of Pins
3
Number of Outputs
1
Max Output Current
100 mA
100 mA
100 mA
Min Input Voltage
14.5 V
14.5 V
14.5 V
Max Input Voltage
27 V
27 V
27 V
Min Output Voltage
12 V
12 V
12 V
Max Output Voltage
Accuracy
5 %
5 %
Dropout Voltage
1.7 V
1.7 V
1.7 V
Power Supply Rejection Ratio (PSRR)
42 dB
42 dB
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date1999-01-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
Texas InstrumentsUA78L12ACLP
100-mA 30-V linear voltage regulator 3-TO-92 0 to 125
Linear Voltage Regulator, 100 mA, 5 to 24 V, Positive Vout: 12.0 V; TJ = 0°C to +125°C
IC REG LINEAR 12V 100MA TO92-3 / 3-Terminal 0.1A Positive Voltage Regulator
KA78L12 Series 12 V Fixed Output 0.1 A 3-Terminal LDO Regulator - TO-92
Texas InstrumentsUA78L12ACLPR
Texas InstrumentsUA78L10ACLPE3
描述
MC78L00A Series 100 mA 12 V Fixed Output Through Hole LDO Regulator - TO-92
LDO Regulator Pos 12V 0.1A 3-Pin TO-92 Bag
42dB(120Hz) 6.5mA Fixed 100mA 1 12V 14V 12V 35V 100mV 250mV TO-226,TO-92 5.33mm
LINEAR VOLT REG, 12V, 0.1A, TO-92-3; Fixed Output Voltage Nom.: 12V; Adjustable Output Voltage Min: -; Adjustable Output Voltage Max: -; Input Voltage Min: 19V; Input Voltage Max: 35V; Product Range: 12V 100mA Linear VoltageR