onsemi FCH041N65EF-F155
N-Channel Power MOSFET, SUPERFET® II, FRFET®, 650 V, 76 A, 71 mΩ, TO-247
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页6 年前
Datasheet0 页0 年前
Master Electronics
onsemi
element14 APAC
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-19.46%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2016-03-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
STMicroelectronicsSTWA88N65M5
N-channel 650 V, 0.024 Ohm typ., 84 A MDmesh M5 Power MOSFET in TO-247 long leads package
N-Channel Power MOSFET, SUPERFET® II, FRFET®, 600 V, 76 A, 41 mΩ, TO-247
MOSFET N-CH 600V 76A TO247-3 / N-Channel 600 V 76A (Tc) 595W (Tc) Through Hole TO-247-3
STMicroelectronicsSTW65N65DM2AG
MOSFET Automotive-grade N-channel 650 V,42 mOhm typ 60 A MDmesh DM2 Power MOSFET
N-Channel Power MOSFET, SUPERFET® III, Easy Drive, 650 V , 75 A, 23 mΩ, TO-247
SIHG73N60E-GE3 N-CHANNEL MOSFET TRANSISTOR, 73 A, 600 V, 3-PIN TO-247AC
描述
Trans MOSFET N-CH 650V 76A 3-Pin(3+Tab) TO-247 Rail
650V 76A 41m´Î@10V38A 595W 5V@7.6mA N Channel TO-247AC MOSFETs ROHS
595W(Tc) 20V 5V@7.6mA 298nC@ 10 V 1N 650V 41m¦¸@ 38A,10V 76A 12.56nF@100V TO-247-3 15.87mm*4.82mm*20.82mm
FCH041N65EF - POWER MOSFET, N-CH
Superfet2 650V, 44 Mohm, Frfet / Rail
MOSFET, N-CH, 650V, 76A, TO-247-3; Transistor Polarity: N Channel; Continuous Drain Current Id: 76A; Drain Source Voltage Vds: 650V; On Resistance Rds(on): 0.036ohm; Rds(on) Test Voltage Vgs: 10V; Threshold Voltage Vgs: 5V; Po