onsemi BZX84C6V2ET1
Tape & Reel (TR) ±6% Surface Mount ZENER DIODE Zener Diode 900mV @ 10mA 3muA @ 4V 225mW 6.2V
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
JRH Electronics
Datasheet6 页14 年前
Mouser
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 onsemi BZX84C6V2ET1 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
Stock
34,089
Authorized Distributors
0
Case/Package
TO-236-3
Zener Voltage
6.2 V
6.2 V
6.2 V
Tolerance
6 %
6 %
6 %
Power Dissipation
300 mW
300 mW
300 mW
Impedance
6 Ω
10 Ω
10 Ω
Max Reverse Leakage Current
3 µA
3 µA
Forward Voltage
900 mV
900 mV
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2003-08-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2006-12-31
LTD Date2007-06-30
相关零件
Tape & Reel (TR) ±5% Surface Mount ZENER DIODE Zener Diode 900mV @ 10mA 3muA @ 7V 225mW 9.1V
Tape & Reel (TR) ±5% Surface Mount ZENER DIODE Zener Diode 900mV @ 10mA 5muA @ 4V 225mW 6.2V
Tape & Reel (TR) ±5% Surface Mount ZENER DIODE Zener Diode 900mV @ 10mA 5muA @ 3V 225mW 5.6V
描述
Zener Diode Single 6.2V 6% 10Ohm 300mW Automotive 3-Pin SOT-23 T/R
Zener Diode, 6.2V V(Z), 6.45%, 0.25W, Silicon, Unidirectional, TO-236AB
DIODE ZENER 6.2V 225MW SOT23-3