onsemi BZX84C3V3LT3G
Tape & Reel (TR) ±6% Surface Mount ZENER DIODE Zener Diode 900mV @ 10mA 5muA @ 1V 225mW 3.3V
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页14 年前
Mouser
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
3
Mount
Surface Mount
Case/Package
SOT-23
SOT-23-3
SOT-23-3
Zener Voltage
3.3 V
3.3 V
3.3 V
Tolerance
6 %
6 %
6 %
Power Dissipation
300 mW
300 mW
300 mW
Impedance
40 Ω
95 Ω
95 Ω
Max Reverse Leakage Current
5 µA
5 µA
Forward Voltage
900 mV
900 mV
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date1998-08-19
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2007-07-02
LTD Date2008-01-02
相关零件
BZX84C3V6 Series 3.6 V 300 mW ±5% Surface Mount Zener Diode - SOT-23-3
onsemiBZX84C3V9
DIODE ZENER 3.9V 350MW SOT23-3 / Zener Diode Single 3.9V 5% 90Ohm 550mW 3-Pin SOT-23 T/R
onsemiBZX84C3V6
DIODE ZENER 3.6V 350MW SOT23-3 / Zener Diode Single 3.6V 5% 90Ohm 550mW 3-Pin SOT-23 T/R
DIODE ZENER 3.3V 225MW SOT23-3 / Zener Diode 3.3 V 225 mW ±5% Surface Mount SOT-23-3
Tape & Reel (TR) ±5% Surface Mount ZENER DIODE Zener Diode 900mV @ 10mA 25muA @ 1V 225mW 3.3V
DIODE ZENER 3.3V 350MW SOT23-3 / Zener Diode 3.3 V 350 mW ±5% Surface Mount SOT-23-3
描述
Zener Diode Single 3.3V 5% 95Ohm 300mW Automotive 3-Pin SOT-23 T/R
Zener Diode, 3.3V V(Z), 6.06%, 0.225W, Silicon, Unidirectional, TO-236AB
DIODE ZENER 3.3V 225MW SOT23-3