onsemi BAV70TT1G
Rectifier Diode Small Signal Switching 0.2A 6ns 3-Pin SOT-416 T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
Master Electronics
Datasheet5 页11 年前
IHS
HQonline
element14 APAC
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-3.19%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 onsemi BAV70TT1G 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
符号封装
下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Mount
Case/Package
SOT-416-3
SOT-23-3
SOT-23-3
Forward Voltage
715 mV
1.3 V
1.3 V
Reverse Voltage (DC)
Average Rectified Current
200 mA
200 mA
200 mA
Max Reverse Leakage Current
5 µA
2.5 µA
2.5 µA
Reverse Recovery Time
6 ns
6 ns
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.70
Introduction Date2000-03-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
onsemiBAW56TT1G
DIODE, RECTIFIER, SWITCHING, VR 70VDC, IF 200MA, PKG SC-75 (SOT-416),VF 1250MV, CJ 2PF
onsemiDA121TT1G
onsemiBAS16TT1G
SILICON SWITCHING DIODE Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 0.2A, 75V V(RRM), Silicon
onsemiDAN222T1G
Rectifier Diode, 1 Phase, 2 Element, 0.1A, 80V V(RRM), Silicon
onsemiDAN222G
Rectifier Diode Small Signal Switching 0.1A 4ns 3-Pin SOT-416 T/R
onsemiDAP222T1G
Rectifier Diode Small Signal Switching 80V 0.1A 4ns 3-Pin SOT-416 T/R
描述
Rectifier Diode, 1 Phase, 2 Element, 0.1A, 70V V(RRM), Silicon
Rectifier Diodes & Bridges; BAV70TT1G; ON SEMICONDUCTOR; 3; 200 mA; 70 V; 5 µA
BAV70TT1 Series 70 V 200 mA Surface Mount Dual Switching Diode - SOT-416
DIODE, SMALL SIGNAL, 70V, SOT-416-3,REEL; Diode Configuration: Common Cathode; Repetitive Reverse Voltage Vrrm Max: 70V; Forward Current If(AV): 200mA; Forward Voltage VF Max: 1.25V; Reverse Recovery Time trr Max: 6ns; Forwar