Omron V-10G-1B4-K
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Pin Plunger Screw 10A 250VAC 250VDC 0.98N Screw Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet12 页19 年前
Master Electronics
Sager Electronics
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.70.00
Introduction Date1998-06-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
相关零件
SNAP ACTING/LIMIT SWITCH SPDT MOMENTARY 0.1A 125VDC 5.6mm PANEL MOUNT
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Pin Plunger 10A 250VAC 250VDC 372.85VA 1.96N Screw Mount Screw
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Short Hinge Roller Lever Screw 10A 250VAC 250VDC 1.18N Screw Mount
HoneywellUM50E70C01
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Flat Lever Quick Connect 5A 250VAC 30VDC 0.54N Screw Mount
C&K ComponentsTF2CFH8SP0060C
Snap Acting/Limit Switch, SPDT, Momentary, Screw Terminal, Plunger Actuator, Panel Mount
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Lever Quick Connect 5A 250VAC 186.42VA 0.22N Screw Mount
描述
Snap Acting/Limit Switch, SPDT, Momentary, 0.1A, 125VDC, 2.5mm, Screw Terminal, Pin Plunger Actuator, Panel Mount
SWITCH SNAP ACTION SPDT 10A 250V
On-Mom SPDT 1N 1mm 50000000Cycles 300000Cycles 10A 1.5¡ã SPDT , 34.8mm*10.3mm
Microswitch, Spdt, 10A, 250Vac; Microswitch Type:Miniature; Microswitch Actuator:Pin Plunger; Contact Configuration:Spdt; Switch Terminals:Screw; Contact Current Max:10A; Contact Voltage Dc Nom:-; Product Range:V Series Rohs Compliant: Yes |Omron Electronic Components V-10G-1B4-K