Omron MJN2C-N-AC120
Power Relay 120VAC 2.25KOhm 10A DPDT(38.73x35.56x55.49)mm Socket
Production
数据表和文档
Electro Sonic
Datasheet8 页23 年前
IHS
Sager Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.37%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.41.00.20
Introduction Date2000-12-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
RELAY; E-MECH; GEN PURP; SPDT; CUR-RTG 6A; CTRL-V 110AC; VOL-RTG 250/30AC/DC; PUSH-IN
RELAY; E-MECH; GEN PURP; SPDT; CUR-RTG 6A; CTRL-V 11DC; VOL-RTG 250/30AC/DC; SOCKET MNT
POWER/SIGNAL RELAY DPDT MOMENTARY 1700mW (COIL) 10A (CONTACT) 28VDC (CONTACT) PANEL MOUNT
Phoenix Contact2834067
Relay; E-Mech; DPDT; 120VAC In; w/LED/Test Btn/Pwr Cntcts/Mech Swch Stg Disp; Plug-In
Weidmuller7760056075
Electromechanical Relay DPDT 10A 115VAC 3.75KOhm Plug-In
Weidmuller7760056057
Industrial Relay Module 2 CO 115VAC 10A Plug-In Connection
描述
POWER RELAY, PLUG IN, DPDT, 10 A, 120 VAC, SOCKET MOUNT, MJN SERIES
General Purpose Relay, 120V AC Coil Volts, Square, 8 Pin, DPDT
Power/Signal Relay, DPDT, Momentary, 1700mW (Coil), 10A (Contact), 28VDC (Contact), AC Input, AC/DC Output, Panel Mount
G.p. Relay |Omron Industrial Automation MJN2C-N-AC120
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 120V