Omron MJN2C-I-AC120
Power/signal Relay DPDT Momentary 1700MW (coil) 10A (contact) 28VDC (contact) Panel Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
Electro Sonic
Datasheet8 页23 年前
IHS
Sager Electronics
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.41.00.20
Introduction Date2000-12-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
RELAY; E-MECH; GEN PURP; SPDT; CUR-RTG 6A; CTRL-V 110AC; VOL-RTG 250/30AC/DC; PUSH-IN
RELAY; E-MECH; GEN PURP; SPDT; CUR-RTG 6A; CTRL-V 11DC; VOL-RTG 250/30AC/DC; SOCKET MNT
POWER/SIGNAL RELAY DPDT MOMENTARY 2700mW (COIL) 10A (CONTACT) 28VDC (CONTACT) SOCKET MOUNT
Weidmuller7760056075
Electromechanical Relay DPDT 10A 115VAC 3.75KOhm Plug-In
Weidmuller7760056057
Industrial Relay Module 2 CO 115VAC 10A Plug-In Connection
Compact, High Capacity Power Relay
描述
Power Relay 120VAC 2.25KOhm 10A DPDT(38.73x35.56x55.49)mm Socket
Electromechanical Relay DPDT 10A 120VAC 2.25KOhm Socket