Omron G6A-274P-ST-US-DC48
Electromechanical Relay DPDT 2A 48VDC 9.75KOhm Through Hole
数据表
数据表和文档
Omron
Datasheet8 页23 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
Electro Sonic
Sager Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-14.36%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
81,954
Authorized Distributors
6
Relay Type
General Purpose
General Purpose
Throw Configuration
DPDT
DPDT
Contact Current Rating
2 A
600 mA
Coil Voltage (DC)
48 V
33.6 V
Coil Voltage (AC)
Coil Current
4.9 mA
5 mA
Max Voltage Rating (AC)
250 V
250 V
Coil Resistance
9.75 kΩ
9.75 kΩ
Coil Power
235 mW
235 mW
Switching Capacity
相关零件
PanasonicDS2Y-S-DC48V
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 48V | Panasonic Electronic Components DS2Y-S-DC48V
Electromechanical Relay DPDT 2A 48VDC 11.52KOhm Through Hole
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 48VDC / General Purpose Relay DPDT (2 Form C) Through Hole
PanasonicDS2E-M-DC48V
Relay;E-Mech;Sensitive;DPDT-NO/NC;Cur-Rtg 2A;Ctrl-V 48DC;Vol-Rtg 30DC;PCB Mnt
Electromechanical Relay Double Pole Double Throw 2A 48 Volt 4Kohm Through Hole
Electromechanical Relay DPDT 2A 48VDC 6.4KOhm Through Hole
描述
3ms 5ms 2A 220V 48V 2 Form C (DPDT-NO, NC) 9.75K¦¸ 4.9mA 250V DIP 20.2mm*8.4mm
SIGNAL RELAY, DPDT, 48VDC, 2A, THD; Coil; SIGNAL RELAY, DPDT, 48VDC, 2A, THD; Coil Type:DC; Contact Configuration:DPDT; Contact Current Max:2A; Contact Voltage AC Nom:125V; Contact Voltage DC Nom:30V; Coil Voltage VDC Nom:48V; Coil Current:4.9mA; Coil Resistance:9.75kohm
Relay, Signal, Dpdt, 30Vdc, 2A; Rango De Producto:Serie G6A; Tipo De Bobina:Sin Enclavamiento; Contacto, Configuración:Dpdt; Relé, Montaje:Agujero Pasante; Corriente De Contacto:2A; Tensión De La Bobina:48Vdc; Relé, Terminales:Soldar |Omron Electronic Components G6A274P-ST-US-DC48