Omron E2E-X14MD1-M1
Proximity sensor, inductive, M18, non-shielded, 14mm, DC, 2-wire, NO, connector M12
Production
数据表和文档
Electro Sonic
Datasheet35 页7 年前
Datasheet35 页6 年前
Datasheet96 页3 年前
Datasheet34 页13 年前
Newark
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
相关零件
Proximity sensor, inductive, M18, unshielded, 14mm, DC, 2-wire, NO, M12 Connector
Proximity Sensor Inductive NO 1.4cm 10V to 30VDC
Proximity Sensor 16 mm 10-30V DC 2-Wire DC Nickel Plated Brass 2m Cable 18 mm
描述
NO Barrel Inductive Proximity Sensor,M18,14 mm Detection Range,12 to 24V dc,IP67
Switch; Pushbutton; NON-Illuminated; DPDT; Rectangular 2 SIDES GUARDED; GREEN; ALTERN.
Proximity Sensors Proximity Sensor
SENSOR PROX INDUCTIVE 14MM CYL
E2EX14MD1M1, OMRON INDUSTRIAL PRODUCTS
Inductive Proximity Sensor, 14Mm, 24Vdc; Sensor Type:Inductive Proximity Sensor; Operating Temperature Max:70°C; Supply Voltage Min:12Vdc; Supply Voltage Max:24Vdc; Sensor Output Type:2-Wire, No; Sensor Terminals:M12 Connector Rohs Compliant: No |Omron Industrial Automation E2EX14MD1M1