Omron E2E-X14MD1
Inductive proximity sensor [Omron] E2E-X14MD1 Inductive proximity sensor 4547648406253
Production
数据表和文档
Electro Sonic
Datasheet35 页6 年前
Datasheet34 页13 年前
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-87.41%
供应链
Introduction Date2012-06-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Proximity Sensor 16 mm 10-30V DC 2-Wire DC Nickel Plated Brass 2m Cable 18 mm
NPN-NO Barrelinductive Proximity Sensor; M12; 5mm Detection Range; 12 to 24Vdc; IP67
Proximity sensor, inductive, M18, unshielded, 14mm, DC, 2-wire, NO, M12 Connector
描述
Inductive Proximity Sensor; Supply Voltage Min:10Vdc; Supply Voltage Max:30Vdc; Product Range:E2E Series; Sensing Range Max:14Mm; Sensor Input:Inductive; Sensor Output Type:Spst-No; Supply Voltage Dc Max:30V; Thread Size - Metric:M18Rohs Compliant: Yes |Omron Industrial Automation E2E-X14MD1
Proximity Sensor Inductive NO 1.4cm 10V to 30VDC
Inductive proximity sensor 14 mm Make contact (NO) Cable 2 m 10. . .30 VDC -25. . .+70 °C, E2E-X14MD1, Omron
SENSOR PROX INDUCTIVE 14MM CYL
14mm 2 Wire,NPN-NO 10V 30V , 55mm*29mm*29mm