Omron A-20GQ-B7-K
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Plunger 20A 500VAC 250VDC 1491.4VA 3.92N Panel Mount Screw
数据表
数据表和文档
Farnell
Datasheet6 页21 年前
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
Sager Electronics
Factory Futures
库存历史记录
3 个月趋势:
-50.87%
相关零件
Switch Snap Action SPDT Hinge Lever Screw 20A 480VAC 250VDC 0.025N Screw Mount
Switch Snap Action SPDT Short Roller Lever Screw 20A 480VAC 250VDC 0.06N Screw Mount
Snap Action Switch, Hinge Roller, Lever Actuator, SPDT, 20 A at 480 V AC Contact Rating
描述
Snap Action Limit Switch; Plunger; Screw Term w/Toothed Washer; 500V; IP00
On-Mom SPDT 4N~6.25N 5.6mm 1000000Cycles 500000Cycles 20A 1.3¡ã SPDT , 49.2mm*17.45mm*38.61mm
Industrial Snap Action Switch, Panel Mount, Plunger Actuator, SPDT, 20A at 480V AC Contact Rating
SWITCH SNAP ACTION SPDT 20A 125V
General-purpose Basic Switch, 20A, panel mount plunger, screw terminal
MICROSWITCH, PLUNGER, SPDT, 20A, 500V; Microswitch Type:Snap Action; Microswitch Actuator:Plunger; Contact Configuration:SPDT; Switch Terminals:Screw; Contact Current Max:20A; Contact Voltage DC Nom:250V; Product Range:A Series RoHS Compliant: Yes