Ohmite TBH25P10R0JE
TO-220-2 Fixed Resistor Tbh 0.402LX0.187W 10.20MMX4.75MM 25W 10 Ohm 卤200PPM/C
Production
价格与库存
数据表和文档
ODG (Origin Data Global)
Datasheet2 页9 年前
IHS
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
Sager Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-2.08%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Ohmite TBH25P10R0JE 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
相关零件
Stackpole ElectronicsTR35JBD10R0
Res Power Film 10 Ohm 5% 2.5/35W ±100ppm/C Molded TO-220 RDL Bulk
Stackpole ElectronicsTR50JBD10R0
TO-220-2Full Pack FIXED RESISTOR TR 0.410Lx0.125W 10.41mmx3.18mm 50W 10Ohm ±100ppm/C
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 10W, 10ohm, 1500V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 5W, 10ohm, 1500V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 10ohm, 120V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
THICK FILM 10 OHM RESISTOR, PWR-RTG 25 W, TOL 5%, RADIAL, TO-220, HEAT SINK
Res Thick Film 10 Ohm 5% 25W ±200ppm/C Molded TO-220 RDL Tube
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 25W, 10ohm, 350V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Thick Film Resistor, 10 Ohm, 25W, 5%; Resistance:10Ohm; Product Range:Tbh Series; Power Rating:25W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case/Package:To-220; Voltage Rating:350V; Resistor Technology:Thick Film; Product Diameter:- Rohs Compliant: Yes |Ohmite TBH25P10R0JE