Vishay RWM041010R0JR15E1
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 10ohm, 120V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
Obsolete
数据表和文档
Newark
Datasheet4 页8 年前
Datasheet4 页16 年前
Datasheet4 页10 年前
Datasheet4 页13 年前
Future Electronics
element14
RS (Formerly Allied Electronics)
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-100%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2008-08-03
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2020-06-01
LTD Date2021-12-31
相关零件
TE ConnectivityER7410RJT
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 10ohm, 100V, 5% +/-Tol, 0, 60ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 10ohm, 350V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
VISHAY AC03000001009JAC00 Through Hole Resistor, 10 ohm, Axial Leaded, 3 W,5%, AC Series
Yageo GroupKNP3WSJT-73-10R
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 10ohm, 5.48V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity1-1625892-1
Resistor, Metal Oxide, Res 10 Ohms, Pwr-Rtg 3 W, Tol 5%, Axial | TE Connectivity ROX3SJ10R
TE Connectivity1623714-3
Fixed Resistor, Wire Wound, 4W, 10ohm, 5% +/-Tol, -80, 40ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
WIREWOUND 10 OHM RESISTOR, PWR-RTG 3 W, TOL 5%, AXIAL, VITREOUS ENAMEL
Res Wirewound 10 Ohm 5% 3W ±75ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole T/R
RWM Series 2.6 W 10 Ohm ±5 % ±75 ppm/°C Axial Wirewound Resistor
RESISTOR, WW 3W 5% 10R; Resistance:10ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:2.6W; Voltage Rating:120V dc; Series:RWM; Temperature Coefficient:± 75ppm/°C; Resistor Element Type:Wirewound; Resistor Case Style:4 x 10; SVHC:No SVHC; Case Style:4 x 10; External Length / Height:12mm; Temperature Coeff. +:75ppm/°C; Temperature Coeff. -:75ppm/°C; Tolerance, +:5%; Tolerance, -:5%; Voltage Rating DC:120V; External Width:5.5mm; Max Operating Temperature:350°C; Min Temperature Operating:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +350°C; Power Rating at 25°C:3W