Ohmite TA305PA7R50JE
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 5W, 7.5ohm, 1500V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页7 年前
Master Electronics
Sager Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Electro Sonic
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Ohmite TA305PA7R50JE 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
4
Resistance
7.5 Ω
7.5 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
5 W
5 W
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 5W, 7.5ohm, 500V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Res Thick Film 6.8 Ohm 5% 5W ±100ppm/°C Molded RDL
TE ConnectivityFCB46R8J
Fixed Resistor, Wire Wound, 4W, 6.8ohm, 5% +/-Tol, -80, 40ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Thick Film Resistors - Through Hole 5watt 7.5ohm 5% High Power
Res Thick Film 7.5 Ohm 5% 5W ±100ppm/C Glass RDL
RES 7.5 OHM 5W 5% RADIAL | Ohmite TA305PA7R50JE
RES, 7R5, 5W, THICK FILM, RADIAL;