Ohmite TA305PA250RJE
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 5W, 250ohm, 1500V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
数据表和文档
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-100%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Ohmite TA305PA250RJE 符号、封装和 3D STEP 模型。
Introduction Date2006-03-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 10W, 250ohm, 500V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 5W, 270ohm, 1500V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Res Thick Film 240 Ohm 5% 5W ±50ppm/°C Molded RDL
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 240ohm, 48.9898V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 270ohm, 51.9615V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Res Thick Film 250 Ohm 5% 5W ±50ppm/°C Molded RDL
Thick Film Resistors - Through Hole 5watt 250ohm 5% High Power
RES 250 OHM 5W 5% RADIAL | Ohmite TA305PA250RJE
RES, 250R, 5W, THICK FILM, RADIAL;