Ohmite TA305PA270RJE
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 5W, 270ohm, 1500V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
数据表和文档
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Ohmite TA305PA270RJE 符号、封装和 3D STEP 模型。
Introduction Date2006-03-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 10W, 270ohm, 1500V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 5W, 250ohm, 500V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
OhmiteTWM5J270E
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 5W, 270ohm, 350V, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP1623724-5
Fixed Resistor, Wire Wound, 4W, 270ohm, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP2-1623771-4
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 270ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 4W, 270ohm, 32.8634V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
描述
Res Thick Film 270 Ohm 5% 5W ±50ppm/°C Glass RDL
RES 270 OHM 5W 5% RADIAL | Ohmite TA305PA270RJE
RES, 270R, 5W, THICK FILM, RADIAL;
270¦¸ ¡À5% 5W ¡À50ppm/¡æ 12.7mm*2.54mm*25.91mm
RES, 270R, 5W, RADIAL, THICK FILM; Resistance:270ohm; Product Range:Power Chip TA Series; Power Rating:5W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case / Package:Radial Leaded; Voltage Rating:350VAC; Resistor Technology:Thick Film RoHS Compliant: Yes